Sme tím jazykových a technologických nadšencov, ktorí budujú tú najlepšiu stránku na vyhľadávanie jazykových kurzov.

Naším cieľom je zbaviť vás trápenia pri plánovaní vášho zážitku z jazykového vzdelávania. Našu stránku sme navrhli tak, aby sme vám pomohli ľahko porovnávať tisíce kurzov naraz. Ak chcete stráviť dlhé hodiny vyhľadávaním stránky každej z jazykových škôl sami, nech sa páči. Ak však dávate prednosť ľahšiemu spôsobu ako nájsť to pravé orechové, vieme vám pomôcť. Naše stránky zobrazujú výsledky kurzov takým spôsobom, ktorý vám okamžite umožní vybrať si ten najlepší kurz pre vás.

V Language International chceme vylepšiť vašu skúsenosť a vrátiť do plánovania vášho jazykového kurzu zábavu.


Zoznámte sa s našimi zakladateľmi

Karen Ong
Karen Ong

Zakladateľka a výkonná riaditeľka

Jej vášeň pre jazyky a rôzne kultúry ju viedla k založeniu spoločnosti Language International. Karen je fanúšikom cudzích jazykov a cestovania, hovorí šiestimi jazykmi (v súčasnosti sa učí nemčinu, ktorá bude jej siedmym jazykom) a precestovala viac ako 100 miest na 6 kontinentoch.

Language International je pokračovaním jej záujmu o uľahčenie jazykovej a kultúrnej výmeny. Pred začatím Language International založila stránku MyHappyPlanet.com, stránku na výmenu jazykových zručností typu peer-to-peer. Karen získala titul MBA na Harvard Business School, kde obdržala aj cenu Roberta F. Jasseho.

Michael Reich
Michael Reich

Výkonný a finančný riaditeľ

Michael hovorí plynule po anglicky, nemecky a francúzsky. Momentálne sa učí po čínsky. Narodil sa v Nemecku a študoval vo Francúzsku, Nemecku a Spojených štátoch. V spoločnosti Language International dohliada na naše obchodné a finančné záležitosti.

Pred Language International založil virtuálne investičné stránky UpDown.com a bol majiteľom spoločnosti Spirit Link GmbH, poradenskej spoločnosti v oblasti IT. Michael je držiteľom titulu MBA na Harvard Business School a bakalárskeho titulu v odbore podniková ekonomika na Univerzite v Reutlingene v Nemecku a na Škole managementu v Reims, vo Francúzsku.


Naši vedúci tímu

Simone Reich
Simone Reich email Simone »

Vedúca tímu a senior študentská poradkyňa (nemčina, španielčina, francúzština, angličtina a trochu arabčina)

Simone vedie náš študentský poradenský tím a tiež radí našim nemecky, anglicky a španielsky hovoriacim študentom. Narodila sa v Nemecku, rok žila v Kolumbii a 4 roky v Egypte.

Má magisterský titul z odboru kultúrna antropológia, latinskoamerické štúdiá a psychológia na Univerzite v Hamburgu. Je tiež certifikovanou prekladateľkou, tlmočníčkou a korešpondentkou cudzieho jazyka pre španielčinu a francúzštinu. Pred vstupom do spoločnosti Language International pracovala ako inštruktorka potápania PADI v stredisku Dahab v Červenom mori v Egypte.

Mathis Pedersen
Mathis Pedersen email Mathis »

Vedúci tímu (dánština, švédčina, angličtina, nemčina, francúzština a trochu taliančiny)

Mathis vedie náš študentský poradenský tím a zodpovedá aj za nábor nových študentských poradcov pre náš tím. Mathis je pôvodom z Dánska. Po istej dobe strávenej vo Francúzsku, kde sa naučil po francúzsky, sa usadil v Berlíne, kde žije už 12 rokov. Jazyky sa učí už mnoho rokov, pričom sa zdokonaľuje vo francúzštine, taliančine a zlepšuje svoje znalosti španielčiny.

Je držiteľom magisterského titulu v odbore spoločenských vied a kultúrnej geografie na Roskilde University v Dánsku a študoval tiež na Postupimskej univerzite v Nemecku. Mathis pracuje už mnoho rokov v oblasti služieb zákazníkom a spokojnosti zákazníkov ako vedúci tímu alebo projektový manažér.


Naši študentskí poradcovia

Fabio Reverdosa Cruz
Fabio Reverdosa Cruz email Fabio »

Študentský poradca (portugalčina a angličtina)

Fabio radí našim portugalsky a anglicky hovoriacim študentom. Narodil sa v Rio de Janeiro a viac ako 10 rokov vyučuje angličtinu.

Je držiteľom bakalárskeho titulu (s vyznamenaním) v odbore právo, má dlhoročné skúsenosti s o záležitosťami ohľadom rôznych druhov úradných testov v angličtine a práve teraz chce zlepšiť svoje zručnosti v nemčine.

Francine Kloeckner
Francine Kloeckner email Francine »

Študentská poradkyňa (portugalčina, taliančina, angličtina)

Francine radí našim portugalsky, taliansky a anglicky hovoriacim študentom. Vyrastala v Porto Alegre v Brazílii a tiež žila a pracovala v Grenobli vo Francúzsku a v Ríme v Taliansku. Okrem portugalčiny a taliančiny hovorí po francúzsky a trochu po španielsky a nemecky.

Je držiteľkou bakalárskeho titulu z dejín umenia (s vyznamenaním) na Federálnej univerzite v Rio Grande do Sul. Pred vstupom do spoločnosti Language International pracovala v Porto Alegre a v Ríme v oblasti kultúry, muzeológie, umenia a taktiež prekladov a cestovného ruchu.

Giorgio Piccirillo
Giorgio Piccirillo email Giorgio »

Študentský poradca (taliančina, španielčina, angličtina)

Giorgio radí našim taliansky, španielsky a anglicky hovoriacim študentom. Vyrastal v Palerme, potom žil a pracoval vo Viedni, Bristole, Seville a viacerých mestách v Nórsku. Hovorí tiež po nemecky a trochu po francúzsky.

Je držiteľom bakalárskeho titulu v odbore medzinárodných vzťahov a ukončil magisterský titul v odbore medzinárodná bezpečnosť na Univerzite v Bristole vo Veľkej Británii. Pred vstupom do spoločnosti Language International pôsobil v oblasti politiky a protikorupčných opatrení ako projektový asistent a styčný úradník.

Iliana Pistoli
Iliana Pistoli email Iliana »

Študentská poradkyňa (francúzština, gréčtina, turečtina, angličtina)

Iliana radí našim anglicky, francúzsky, grécky a turecky hovoriacim študentom. Vyrastala v Aténach a jej rodným jazykom je gréčtina. Študovala medzinárodné vzťahy a turečtinu v Aténach, Istanbule a Paríži.

Je držiteľom bakalárskeho titulu v turečtine na Kapodistrianskej univerzite v Aténach a na univerzite Mimar Sinan v Istanbule, a magisterského titulu v odbore medzinárodných vzťahov a turečtiny na Institut National des Langues et Civilisation Orientales-Langues O' v Paríži. Predtým pracovala pre Migreurop, Grécku radu pre utečencov a Amnesty International.

Kristele Auer
Kristele Auer email Kristele »

Študentská poradkyňa (angličtina a španielčina)

Kristeleradí našim anglicky a španielsky hovoriacim študentom. Narodila sa v USA, vyrastala v Salvádore, študovala v Holandsku, pracovala vo Francúzsku a na Bali, a teraz žije v Berlíne. Okrem angličtiny a španielčiny hovorí aj po francúzsky a učí sa po nemecky.

Je držiteľom bakalárskeho titulu v odbore podniková ekonomika v cestovnom ruchu na Univerzite Saxion v Holandsku. Pred vstupom do spoločnosti Language International pracovala na Bali v spoločnosti Destination Management Company.

Maria Luisa Malheiros
Maria Luisa Malheiros email Malu »

Študentská poradkyňa (portugalčina, španielčina a angličtina)

Malu radí našim portugalsky, španielsky a anglicky hovoriacim študentom. Vyrastala v Belo Horizonte v Brazílii a žila aj v Kanade a Spojenom kráľovstve. Momentálne žije v Berlíne.

Po anglicky sa naučila hraním videohier ako dieťa a počas svetového pohára a olympijských hier v Brazílii pracovala ako učiteľka angličtiny.

Pred vstupom do spoločnosti Language International pracovala na lokalizácii videohier a sprístupňovala hry pre brazílskych používateľov.

Matthew Niebes
Matthew Niebes email Matthew »

Študentský poradca (angličtina)

Matthew radí našim anglicky hovoriacim študentom zo Spojených štátov, Kanady, Veľkej Británie, Írska, Austrálie a Nového Zélandu. Vyrastal v Peachtree City, štáte Georgia, v Spojených štátoch a ukončil magisterský titul v Nemecku.

Má magisterský titul z amerikanistiky na Universität Heidelberg a bakalársky titul z histórie a anglického jazyka (s vedľajším zameraním na nemecký jazyk) z Emory University v Atlante.

Michele Bianchini
Michele Bianchini email Michele »

Školiteľ a senior študentský poradca (taliančina, francúzština, dánčina, angličtina)

Michele školí náš tím študentských poradcov. Radí tiež našim taliansky, francúzsky a dánsky hovoriacim študentom. Vyrastal na Sardínii, študoval v Dijone, chodil na univerzitu v Pise, pracoval v Kodani a na Malte, a teraz žije v Berlíne. Okrem taliančiny hovorí po francúzsky a dánsky.

Je držiteľom magisterského titulu z európskych literárnych kultúr na Univerzite v Bologni, Univerzite v Solúne a na Univerzite Haute Alsace. Je držiteľom bakalárskeho titulu z európskej literatúry a moderných jazykov na Univerzite v Pise.

Milda Malcyte
Milda Malcyte email Milda »

Študentská poradkyňa (francúzština, taliančina, litovčina, angličtina)

Milda radí našim francúzsky, taliansky, litovsky a anglicky hovoriacim študentom. Vyrastala vo Vilniuse v Litve, žila a študovala v Bruseli a v Taliansku.

Na Vilniuskej univerzite študovala chvíľu filozofiu, potom získala bakalársky titul z réžie a audiovizuálneho umenia na Lietuvos Muzikos ir Teatro akademija vo Vilniuse. Študovala réžiu na Centro Sperimentale di Cinematografia v Ríme v Taliansku. Pred vstupom do spoločnosti Language International pracovala na filmových súboroch ako režisérka, AD, asistentka výroby a video editorka. Vo svojom voľnom čase režíruje a produkuje dokumentárne a hrané filmy, ako aj hudobné videá a ďalší propagačný obsah pre firmy a súkromných klientov.

Nicole Arevalo
Nicole Arevalo email Nicole »

Študentská poradkyňa (španielčina, nemčina, angličtina)

Nicole radí našim španielsky, nemecky a anglicky hovoriacim študentom. Vyrastala v Čile, ale roky študovala a žila v Nemecku.

Je profesionálnou prekladateľkou a tlmočníčkou, vzdelanie získala na Universidad de Concepción v Čile. Získala tiež štipendium ISAP-DAAD na akademickú výmenu v nemeckom Lipsku. V súčasnosti študuje magisterský program v obore lingvistiky v cudzích jazykoch na univerzite v Postupime. Pred nástupom do spoločnosti Language International pracovala 6 rokov v Kancelárii pre medzinárodné vzťahy na svojej univerzite. Pracovala aj v oblasti predaja v spoločnosti Alcorp S. A., ktorá sa zaoberá nehnuteľnosťami v Čile.

Omar Barahona
Omar Barahona email Omar »

Študentský poradca (angličtina a španielčina)

Omar radí našim španielsky hovoriacim študentom z Latinskej Ameriky a Španielska. Vyrastal v Španielsku, študoval v Holandsku, pracoval v Spojených štátoch a teraz žije v Berlíne. Okrem angličtiny a španielčiny hovorí aj po francúzsky a učí sa po nemecky.

HJe držiteľom bakalárskeho titulu v odbore klasika na Univerzite v Salamanke, magisterského štúdia komparatívnej indoeurópskej lingvistiky na Leidenskej univerzite a magisterského titulu v odbore španielskej literatúry a lingvistiky na Univerzite v Západnej Virgínii. Pred nástupom do spoločnosti Language International pôsobil ako učiteľ španielskeho jazyka na Univerzite v Západnej Virgínii.

Selin Oezen
Selin Oezen email Selin »

Študentská poradkyňa (angličtina, nemčina a turečtina)

Selin radí našim anglicky, nemecky a turecky hovoriacim študentom. Vyrastala v Nemecku, ale žila a študovala vo Veľkej Británii a Austrálii. Selin je držiteľkou bakalárskeho titulu v odbore hudby na University of Chichester a magisterského titulu v odbore sólové vystúpenie na Guildhall School of Music & Drama v Londýne.

Pred vstupom do spoločnosti Language International pracovala ako hudobníčka a učiteľka. Vo svojom voľnom čase stále vyučuje hru na husle a violu.

Sem Hoogstrate
Sem Hoogstrate email Sem »

Študentský poradca (francúzština, angličtina, holandčina)

Sem radí našim francúzsky, anglicky a holandsky hovoriacim študentom. Narodil sa v Utrechte v Holandsku, ale vyrastal na juhozápade Francúzska. Okrem francúzštiny a holandčiny rozumie a hovorí trochu po nemecky.

Je držiteľom magisterského titulu (s vyznamenaním) v odbore anglické štúdia na Limoges University vo Francúzsku a tiež študoval na Coventry University vo Veľkej Británii. Predtým, ako sa presťahoval do Berlína a nastúpil do Language International, bol učiteľom angličtiny vo Francúzsku a mal rôzne zamestnania v oblasti kultúry, prekladu a cestovného ruchu.

Tamara Smith
Tamara Smith email Tamara »

Študentská poradkyňa (nemčina, angličtina)

Tamara radí našim nemecky a anglicky hovoriacim študentom. Narodila sa v Nemecku, ale vyrastala vo Veľkej Británii. Okrem angličtiny a nemčiny rozumie a hovorí aj po španielsky, francúzsky a arabsky.

Má titul BA, vyštudovala (s vyznamenaním) arabčina a antropológiu na School of Oriental and African Studies v Londýne. Pred odchodom do Berlína a nástupom do spoločnosti Language International pracovala s utečeneckými komunitami vo Veľkej Británii, Peru, okupovaných územiach Palestíny a Laosu a je vyškolená v britskom azylovom práve. Teraz učí jogu v Berlíne.

Tatiana Dubyanskaya
Tatiana Dubyanskaya email Tatiana »

Študentská poradkyňa (ruština, poľština, angličtina)

Tatiana radí našim rusky, poľsky a anglicky hovoriacim študentom. Tatiana sa narodila v Moskve a sama seba označuje ako cestovateľku medzi kultúrami. Vyučovala indické jazyky a literatúru a realizovala výskum v oblasti modernej indickej kultúry na Moskovskej štátnej univerzite v Rusku, Jagellonskej univerzite v Poľsku a Jawaharlal Nehru University v Indii.

Je skúsenou prekladateľkou a vášnivou učiteľkou hindčiny a angličtiny. Ovláda tiež trochu urdčinu a bengálčinu, publikuje výskumné práce a príspevky na blogoch v angličtine a ruštine a dúfa, že jej nemčina a poľština budú plynulejšie.

Yaroslav Akimov
Yaroslav Akimov email Yaroslav »

Študentský poradca (čínština, ruština, nemčina, angličtina)

Jaroslav radí našim čínsky, rusky a anglicky hovoriacim študentom. Vyrastal v Rusku a plynule hovorí po čínsky a nemecky. Vo svojom voľnom čase vyučuje čínštinu pre stredne pokročilých a pokročilých študentov.

Je doktorandom z čínskej lingvistiky na univerzite v Trieri v Nemecku. Je držiteľom magisterského titulu (s vyznamenaním) vo východoázijských štúdiách na Freie Universität Berlin a bakalárskeho titulu (s vyznamenaním) v čínskej filológii na Moskovskej štátnej univerzite. V roku 2013 získal štipendium od Katolíckej akademickej výmennej služby (KAAD) a v roku 2010 od Pekinskej univerzity.


Náš marketingový tím

Camila Onodera
Camila Onodera

Projektová manažérka

Camila zodpovedá za riadenie našich interných projektov, obsahu a externých dodávateľov. Je pôvodom z Brazílie, vyrastala v Sao Paule a miluje učenie sa nových jazykov: študovala angličtinu, japončinu, nemčinu a trochu španielčinu a taliančinu.

Je držiteľkou magisterského titulu v odbore móda a estetika na University of São Paulo a bakalárskeho titulu v odbore reklama a marketing na Universidade Presbiteriana Mackenzie. Pred vstupom do spoločnosti Language International pracovala ako komunitná manažérka a pracovníčka starostlivosti o zákazníkov v spoločnosti Procter & Gamble a ako umelecká riaditeľka Editora Abril v Brazílii.

Matthew Niebes
Matthew Niebes

Manažér vzťahov so školami

Matthew riadi vzťahy s našou sieťou jazykových škôl po celom svete. Vyrastal v Peachtree City, štáte Georgia, v Spojených štátoch a ukončil magisterský titul v Nemecku.

Má magisterský titul z amerikanistiky na Universität Heidelberg a bakalársky titul z histórie a anglického jazyka (s vedľajším zameraním na nemecký jazyk) z Emory University v Atlante.


Náš finančný a účtovný tím

Marcis Bokmanis
Marcis Bokmanis

Finančný manažér

Marcis spravuje záväzky a pohľadávky spoločnosti Language International. Vyrastal v Rige v Lotyšsku a nedávno sa presťahoval do Berlína v Nemecku. Hovorí po anglicky, lotyšsky, rusky a tiež trochu po nemecky.

V roku 2007 ukončil bakalárske štúdium ekonómie na Lotyšskej univerzite v Rige. Pred príchodom do spoločnosti Language International pôsobil ako analytik reportingu v AS DNB Banka v Rige a účtovník v Reverte, spoločnosti zaoberajúcej sa správou majetku v Rige. Vo svojom voľnom čase si Marcis užíva beh na dlhé trate.

Siri Amanda Rääf
Siri Amanda Rääf

Junior finančná manažérka

Siri vyrastala vo švédskom Štokholme. Hovorí po švédsky, anglicky a nedávno sa začala učiť po nemecky.

Pred príchodom do Berlína v roku 2018 žila sedem rokov v austrálskom Melbourne. V Melbourne študovala bakalárske štúdium (účtovníctvo) a popri štúdiu pracovala ako účtovná referentka.

Pred vstupom do tímu v Language International bola účtovnou administrátorkou v Audible GmbH. Teraz spravuje spolu s Marcisom účty spoločnosti Language International.


You?

Want to see your face here?

We're a fast-growing start-up and we're eager to connect with exceptional individuals who might be interested in joining our team.

If you are energized by our mission of changing the way people find and discover life-changing immersion programs, we'd love to hear from you. Drop us a line at [email protected].


Our office

BerlinSchönhauser Allee 6/7, 10119, Berlin, Germany